Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod » Vinařství Příroda Čejkovice

Vinařství Příroda Čejkovice

Rodina Konečných hospodaří na vinicích v katastru obce Čejkovice po tři gegerace. 
 
Děda Petr předával svoje zkušenosti s pěstováním hroznů, výrobou vína, ale hlavně s pozitivním přístupem k přírodě svému synovi Pavlovi, který je nyní předává svým dvěma synům Šimonovi a Ivošovi. 
 
Nyní společně hospodaří na 2,5 hektarech vlastních vinohradů, kde každý rok rok sklízí hrozny odrůd Zweigeltrebe, Neronet, Rulandské šedé, Hibernal, Muškát moravský a Solaris. 
 
Pro výrobu našich lahvových vín sklízíme pouze ty nejkvalitnější hrozny, které odstopkujeme, krátce macerujeme, šetrně lisujeme a mošt necháme kvasit při nízkých teplotách. 
 
Hospodaření v souladu s přírodou, zralé a zdravé hrozny, ruční sběr a šetrné zpracování za použití té nejmodernější technologie je naší filozofií již po generace. 
 
Vinařství Příroda je malá rodinná firma, která svá vína přivádí na svět s láskou a trpělivostí, vždy pouze v malých šaržích. 
 
Tak neváhejte, přijeďte do Čejkovic a ochutnejte. 
 
Pavel - Iva - Šimon a Ivo Koneční.
Řadit podle 
Výrobce  

Hibernal 2020
Moravské zemské, vinařství Příroda Čejkovice
Hibernal 2020, Moravské zemské, suché, zb. cukru 8,3 g/l, kyselin 7,5 g/l, alk. 12,5 %. Vinice - Díl u včelína, podoblast Velkopavlovická Termín sklizně - 10.10. 2020 Cukernatost hroznů - 22,5 Obhospodaření vinice - řez na jeden tažeň, střídavé zatravnění, ruční zelené práce, mechanizovaná sklizeň Byla polovina října a cukernatost hroznů 22,5 stupňů. Na naši vinici na jihozápadním svahu, ve
Vaše cena 225,00 Kč (8,65 EUR)Zweigeltrebe rosé 2020
Moravské zemské, vinařství Příroda Čejkovice
Zlatá medaile Vinařské Litoměřice 86 bodů.  Stříbrná medaile Grand Prix Vinex. Zweigeltrebe rosé 2020, Moravské zemské, suché, zb. cukru 4,9 g/l, kyselin 6 g/l, alk. 12 %. Podoblast - Velkopavlovická Trať - Odměry zadní - díle Sběr hroznů - 3.10. 2020 Cukernatost při sběru - 21,5 g/l Obhospodaření vinice - řez na jeden tažeň, střídavé zatravnění, ruční zelené práce, ruční sklizeň Hrozny pro výrobu
Vaše cena 225,00 Kč (8,65 EUR)Rulandské šedé 2020
Moravské zemské, vinařství Příroda Čejkovice
Rulandské šedé 2020, Moravské zemské víno, zb. cukr 3,6 g/l, kyseliny 6,1 g/l, alk. 13 % Na konci září jsme se konečně dočkali první úrody z našeho mladého vinohradu. Jihovýchodní svah ve viniční trati Kopce v Čejči nám dal panenské hrozny výjimečné cukernatosti. Ve vůni i chuti se elegantně prosadil starší sud typu Barrique a předal tomuto Pinotu nádech vanilky a pevnou strukturu. Vzácné
Vaše cena 225,00 Kč (8,65 EUR)Frizzante 2021
Hibernal, jemně perlivé víno
Frizzante 2021, Moravské zemské, suché, zb. cukru 10,6 g/l, kyselin 8,4 g/l, alk. 12,5 %. Vinice - Díl u včelína, podoblast Velkopavlovická Termín sklizně - 10.9. 2020 Cukernatost hroznů - 23 NM Obhospodaření vinice - řez na jeden tažeň, střídavé zatravnění, ruční zelené práce, ruční sklizeň Naše Frizzante je lehké, svěží perlivé víno, s nádhernou vůní mučenky a zralé broskve. V chuti je příjemně
Vaše cena 235,00 Kč (9,04 EUR)